فیلامنت ساییده شده

در اکسترودر فیلامنت توسط دو چرخدنده (یا یک چرخدنده و پولی)به عقب و جلو رانده می شود. به این صورت که شیار های موجود بر روی چرخدنده ها اندکی به داخل فیلامنت فرو رفته و حرکت آن را کنترل میکند. اگر بنا به دلایلی فیلامنت نتواند حرکت کند چرخدنده در حال چرخش موجب ساییده شدن فیلامنت می گردد. در این حالت در عین چرخیدن چرخدنده ها پلاستیکی از نازل خارج نمیگردد.

علت اول این مشکل کم بودن دمای پرینت میباشد. اگر عملیات ذوب فیلامنت به خوبی انجام نشود، فیلامنت در جای خود قفل شده و چرخش چرخدنده موجب سایش آن میگردد. برای حل این مشکل دمای پرینت را ۵ تا نهایتا ۱۰ درجه افزایش دهید. جهت دسترسی به تنظیمات مربوطه از مسیر زیر استفاده کنید:

Material>>Default Printing Temperature

در صورت باقی بودن مشکل سرعت پرینت را کاهش دهید. با این کار چرخدنده ها با سرعت کمتری چرخیده و فیلامنت زمان بیشتری برای ذوب و خروج از دهانه نازل دارد. سرعت پیشفرض 60 میلیمتر بر ثانیه است. در مرحله اول 5 واحد از این مقدار کم کنید و اثر آن بر سایش فیلامنت بررسی کنید. دقت کنید که کاهش بیش از حد سرعت چاپ منجر به مشکل اکسترود ناکافی می شود. جهت دسترسی به تنظیمات مربوطه از مسیر زیر استفاده کنید:

Speed>>Print Speed

در صورت باقی بودن مشکل احتمالا نازل اکسترودر شما مسدود شده است. برای رفع مشکل آن به بخش نازل مسدود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه