فرصت باقیمانده

  • 22روز
  • 10ساعت
  • 55دقیقه
  • 37ثانیه
پرینتر 3 بعدی PolyJet چیست؟ - کیتک | کیهان صنعت شریف

پرینتر سه بعدی PolyJet یکی از انواع فناوری تکنولوژی تولید افزایشی برای مدل سازی، نمونه سازی و تولیدات کاربردی تولید می باشد. این تکنولوژی جزئیات را به بسیار دقیق و سطح صافی را ارائه می دهد.
پرینتر 3 بعدی PolyJet قطعات را با مواد اولیه از جنس رزین های پلیمری مایع ایجاد می کند. مواد پلیمری به صورت ترکیبات مختلف از انعطاف پذیر و سفت ، شفاف و مات مورد استفاده قرار می گیرد. پرینتر 3 بعدی پلی جت یکی از دو فناوری پرینتر 3 بعدی است که رنگ را به طور مستقیم در تولید محصول و قطعات به کار می برد و تنها تکنولوژی است که قادر به بکارگیری چند مواد اولیه پلیمری به صورت همزمان می باشد و البته ارائه محصولاتب لا درجه بندی مقاومت از بسیار سخت تا انعطاف پذیر را در یک دور تولید سه بعدی دارا می باشد که در نوع خود بی نظیر است. قابلیت تولید قطعات مدل سازی چند تیکه که از هر قالبی بهتر عمل می نماید به غیر از اینکه می تواند از حجم منتاژ قطعات نیز بکاهد.

پرینتر 3 بعدی PolyJet در چه مواردی استفاده می شود؟

تولید نمونه های نهایی با سطحی صاف و دقیق که اعتماد و زیبایی نهایی را به مصرف کننده منتقل می کنند.
تولید قالب های دقیق، نمونه سازی و سایر ابزارهای تولید.
تولید مستقیم قطعاتی با اشکال هندسی پیچیده، جزئیات دقیق و ویژگی های ظریف.
تولید قطعاتی با گسترده ترین ترکیب رنگ ها و مواد اولیه در یک دور تولید 3 بعدی

پرینتر 3 بعدی PolyJet چگونه کار می کند؟

پرینتر سه بعدی PolyJet به همان شیوه پرینترهای جوهر افشان عمل می کند با این تفاوت که به جای پاشیدن قطره های جوهر بر روی کاغذ، محلول رزین های پلیمری رنگی را با استفاده از نازل های بسیار دقبق بر روی میز کار تولید سه بعدی دستگاه می پاشد و با به سرعت با نور UV آنرا جامد می کند. و با لایه های به ارتفاع 16 میکرون قطعات دقیقی را تولید می کند.
قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی پلی جت، به ستونهایی برای پشتیبانی از قسمتهای آویزان و اشکال هندسی مدور نیاز دارد. بدون ساختارهای نگه دارنده ، مواد اولیه نمی تواند در نقطه اصلی خود قرار گیرد و دیواره ها به صورت نادرست و جزئیات نادرست نمودار می شوند. مواد اولیه ای که در پرینتر سه بعدی پلی جت به عنوان پشتیبان مورد استفاده قرار می گیرد از نوعی رزین پلیمری مایع می باشد که پس از اتمام تولید شه بعدی ، به طور کامل در آب جوش حل می شود

کاربرد پرینتر 3 بعدی PolyJet چیست؟

PolyJet برای ساخت قالب از روی الگوها و مدلهای اصلی بسیار ایده آل است. تولید نمونه های اصلی با دقت بی نظیر در فرم، تناسب، حس اعتماد و اطمینان نمونه ای از کارایی این پرینتر 3 بعدی خاص می باشد. البته به خاطر دقت در ساخت بهترین نمونه ها برای اسمبل کردن با حفره های بسیار کم برای قالب تزریق را تولید 3 بعدی می نماید.
پرینتر 3 بعدیPolyJet یکی از سریعترین فناوری برای تولید 3 بعدی می باشد که در حال خاضر در دسترس می باشد. تولید 3 بعدی قطعه مکعبی 5 اینچی، حدودا 2 ساعت زمان می خواهد. این پرینتر سه بعدی ظریف تریت لایه ها را نصبت به انواع فناوری های پرینتر سه بعدی ارائه می دهد در نتیجه خطوط لایه های کمتری مشاهده شده و سطح قطعات بسیار صاف و دقیق خواهد شد و البته سرعت و دقت مثال زدنی دارد

کدام فرمت فایل 3 بعدی در فناوری PolyJet استفاده می شود؟

فرآیند تولید 3 بعدی به طور معمول با یک مدل 3 بعدی آغاز می شود که سپس به عنوان یک فایل STL صادر می شود. انواع دیگر فایلهای کاربردی از طریق سی تی اسکن و MRI امکان پذیر است. همچنین انواع اسکنر های 3 بعدی وجود دارد که می توانند داده ها و فایل های خروجی STL را ذخیره کنند. فایل 3 بعدی STL به نرم افزاری پرینتر 3 بعدی ارسال می شود و در این نقطه از کار انواع گزینه های حرفه ای برای شروع وجود دارد که ابتدایی ترین نوع شروه به کار پرینتر سه بعدی PolyJet فشار دادن دکمه Start می باشد.
فناوری تولید 3 بعدی PolyJet توسط Objet Geometries Ltd ثبت اختراع شده و در سال 2011 توسط یکی از دو غول دنیای تولید افزایشی، شرکت Stratasys خریداری شده و مدل های مختلفی پرینتر سه بعدی از این فناوری بسیار مدرن تولید شده است. مدل Objet24 کوچکترین و ارزانترین مدل تولید شده و Stratasys J750 مدرنترین و جدید ترین مدل تولید شده می باشد.

j750 تعریف فناوری تولید افزایشی را ارتقا داد
ارتفاع لایه ها در پرینتر های سه بعدی پلی جت از 0.0006 تا 0.0012 اینچ می باشد که بر اساس انتخاب کاربر برای مدلهای مختلف و مواد مصرفی متفاوت فرق می کند. پرینتر 3 بعدی PolyJet بهترین تکنولوژی تولید 3 بعدی برای تولید قطعات رنگی است. این رنگ فقط بر روی سطح قطعات وجود ندارد بلکه در تمامی لایه ها در هنگام ساخت قطعه وجود دارد. همزمان می توان از چند رنگ ” مات و شفاف ” و چند متریال ” سخت و انعطاف پذیر ” استفاده کرد و محصولی بی نظیر را تولید نمود.

مقاله فوق از سایت www.printer3bodi.com گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون امنیتی *