برچسب ها: 

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #3151
  علی کیانی
  مشارکت کننده

  با سلام.
  میخواستم در مورد چاپ با فیلاممنت ABS راهنماییم کنید.

  #3263

  سلام

  درمورد چاپ با فیلامنت ABS نکات زیر حائز اهمیت است:

  الف) دمای نازل باید حدود 240 درجه باشد. این دما به نوع فیلامنت خریداری شده بستگی داره و بر روی کاتالوگ فیلامنت نوشته شده است. از مسیر Material>>Printing Temperature در تنظیمات Cura میتوانید این دما را تنظیم کنید.

  ب) دمای هیت بد باید روی 100 درجه باشد. از مسیر Material>>Build Plate Temperature در نرم افزار Cura میتوانید این دما را تنظیم کنید.

  ج) در کل فرآیند چاپ با ABS باید فن خنک کننده خاموش باشد. کافیست تیک گزینه Cooling>>Enable Cooling Fan را در نرم افزار Cura بردارید. توجه داشته باشید که دستگاه در معرض وزش باد نباشد. پنجره اتاق را حین چاپ ببندید.

  د) به علت خاصیت آبرفتگی حرارتی فیلامنت ABS باید چاپ لایه اول محکم باشد. سطح میزکار را به خوبی چسب بزنید. در صورت نیاز میتوانید از Brim و Raft از مسیر Build Plate Adhesion Type در نرم افزار Cura برای قطعه خود استفاده کنید.

  ه) برای انجام اتصال قوی سرعت چاپ لایه اول باید کم باشد. مقدار سرعت را از مسیر Speed>>Initial layer Speed بر روی 10 قرار دهید.

  و) ارتفاع لایه برای چاپ با ABS باید از یک سوم قطر دهانه نازل کمتر باشد. به عنوان مثال برای نازل 0.5 ارتفاع لایه 0.15 مناسب است. از مسیر Quality>>Layer Height ارتفاع لایه را تنظیم کنید.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.