برچسب ها: 

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #3157
  سعید کرمی
  مشارکت کننده

  سلام
  میشه یه توضیح در مورد تنظیمات و روش استفاده از ساپورت بدید؟

  #3262

  سلام

  ساپورت جزئی از فرآیند چاپ یک قطعه است. در فرآیند لایه گذاری توسط پرینتر سه بعدی در صورت وجود نواحی معلق، برای جلوگیری از ریزش مواد، پایه هایی در حین پرینت قطعه اصلی چاپ میگردد. این پایه های چاپ شده که ساپورت نام دارند پس از اتمام فرآیند چاپ از قطعه جدا میشوند.
  عمل ساپورت گذاری یک فرآیند اتوماتیک است و توسط نرم افزار Cura انجام میپذیرد. فقط کافیست پس از اضافه کردن فایل طراحی شده به نرم افزار Cura تیک گزینه Generate Support را بزنید تا نرم افزار بر اساس تنظیمات لحاظ شده برای ساپورت، عملیات ساپورت گذاری خودکار را آغاز کند.
  اصلی ترین تنظیمات ساپورت عبارتند از Support Density(تعیین کننده چگالی قرار گیری ساپورت ها), Support Z Distance, (تعیین کننده فاصله افقی ساپورت از قطعه)Support X/Y Distance(تعیین کننده فاصله عمودی ساپورت از قطعه), Support Pattern (الگو قرار گیری ساپورت، معمولا Zigzag).
  برای رسیدن به یک ساپورت مناسب کافیست فایل تست مربوط به ساپورت را از لینک زیر دانلود کنید:
  Support_Test

  با تنظیم چهار پارامتر یاد شده و تست کردن این اعداد به نتیجه دلخواه برسید. این تنظیمات بر روی کیفیت سطح نهایی، جدا شدن آسان ساپورت، میزان مصرف فیلامنت، آثار باقی مانده از ساپورت بر روی سطح و … تاثیر گذارند. نتیجه گیری نهایی برای این اعداد را با فایل تست انجام دهید.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر از ویدئو آموزشی ساپورت ترجمه شده توسط گروه KeyTec به آدرس زیر استفاده کنید:
  ساپورت در چاپ سه بعدی

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.